Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Viitorul anime-urilor in Romania

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Himiko-Den
Admin
Himiko-Den


Mesaje : 604
Data de înscriere : 31/10/2008
Varsta : 31
Localizare : N~Field.Alice Game

Viitorul anime-urilor in Romania Empty
MesajSubiect: Viitorul anime-urilor in Romania   Viitorul anime-urilor in Romania Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 1:46 pm

well...am facut o constatare tare trista..vremurile cand in tara abundau programele tv ro si strainen de anime s-au dus..acum de abia mai pica ceva pe ici pe colo...noroc de saracu a+ care de bine de rau da ceva si jetix....din nu stiu ce motive au fost suprimate din programele de cablu toate acele straine care mai dadeau..cat despre romani..se stie care e treaba..copii din ziau de azi..generatia lui artemis si chiar un pic mai mari de abia stiu ce e aia anime...prea putini au pc si net ( si asta e adevarat,,.sa nu avti impresia ca daca voi aveti pc si net au toti)..si chiar si cei acre au..daca nu stiu ce sunt alea..degeaba..acum noroc de net ca sa isi mai ia ceva anime omu....am auzit pe multi spunand ca ai lor colegi dragi habar u au...daca nu se face ceva...anime-le vor ajunge un lux pt cei care isi pot permite pc..net si bani sa aiba.sa cumpere sau prieteni sa isi ia..etc....la ora actuala si inca pt multi ani..tv-ul ar fi inca solutia pt multi copii....
Sus In jos
https://candy-holic.forumgratuit.ro
Do me!

Do me!


Mesaje : 41
Data de înscriere : 04/11/2008
Varsta : 32
Localizare : under your desk :|

Viitorul anime-urilor in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime-urilor in Romania   Viitorul anime-urilor in Romania Icon_minitimeJoi Dec 04, 2008 12:16 am

Cred că dramatizezi puțin(mai mult) situația, eu cred că din contră, din ce în ce mai mulți copchii află de anime-uri, mai ales că achiziționarea unui calculator cât de cât bun nu e deloc grea, iar de net faci rost de la vecinu`(care are de la vecinu` and so on).

Un alt plus ar fii programul Animax(fostul A+), fără de care nici măcar eu n-as fii aflat că pokemon, sailor moon, digimon(și alte "desene") se mai numesc și anime-uri, iar după ce mi-am luat calculator și mi-am "băgat net", m-am informat mai bine și am descoperit multe alte anime-uri, mult mai bune decât cele vizionate până atunci.

Sunt curios cât sens va avea postul meu, mâine.
Sus In jos
http://rapeme.com
CrazyDia

CrazyDia


Mesaje : 39
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Monkeys world chuu ^.^

Viitorul anime-urilor in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime-urilor in Romania   Viitorul anime-urilor in Romania Icon_minitimeJoi Dec 04, 2008 11:25 am

Ce-am observat eu e faptul ca acum putini stiu ce inseamna anime.Daca tu ca fan anime le spui despre asta iti vor spune: sunt doar niste desene,iar tu te porti ca un imatur si ca un ciudat.Da,cam asa se intampla...suntem considerati ciudati,cel putin eu una sunt considerata o ciudata si asta din cauza faptului ca sunt diferita si am alte pareri.
Sincer eu cred ca anime-urile au un viitor la noi,daca nu le descopera la TV,le descopera pe net,prin simplul fapt ca poate unii isi aduc aminte ca atunci cand erau mici au vazut Sailor Moon,Dragon Ball Z,Candy Candy si ce mai era atunci,si vor da peste o descriere a "desenului" in care spune ca Sailor Moon este un anime,apoi vor cauta sa vada ce e acela un anime si uite asa.
Think a little ca cei mai curiosi oameni sunt cei mici,sunt in cautarea lucrurilor noi si vor sa descopere^^.Mda..desi parintii la unii considera anime-urile ca pe ceva nociv,ca sunt violente si alte chestii de genu -_-''.
In concluzie....e posibil sa se extinda mult acest fenomen si sa inceapa sa patrunda cat de cat si la noi in tara.
Sus In jos
http://aboutanime.info
Dee-dee-chan

Dee-dee-chan


Mesaje : 12
Data de înscriere : 21/12/2008

Viitorul anime-urilor in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime-urilor in Romania   Viitorul anime-urilor in Romania Icon_minitimeDum Dec 21, 2008 12:01 pm

Citat :
Ce-am observat eu e faptul ca acum putini stiu ce inseamna anime.Daca tu ca fan anime le spui despre asta iti vor spune: sunt doar niste desene,iar tu te porti ca un imatur si ca un ciudat.

Aici ai mare dreptate.Cand vorbeam cu colegii mei despre Animax,ei foloseau cuvantul ,,desene animate'' ,iar eu zicea ,,anime-uri'' .SUnt putini care chiar stiu cu ,,se mananca'' anime-urile si cat sunt de ...frumoase si pretioase. PAcat ,sincer!

Cat despre tv ...cred ca cel mai bine ar fi sa se faca un program special numai cu anime-uri (Doamne,deacolo de sus,da cuiva Har Sfant sa faca un program ) .Desi sunt putini adulti care eticheteaz anime-urile cu numele lor adevarate,poate ne ajuta Dumnezeu :D
Sus In jos
http://lady-rock-deea.hi5.com
Continut sponsorizat





Viitorul anime-urilor in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime-urilor in Romania   Viitorul anime-urilor in Romania Icon_minitime

Sus In jos
 
Viitorul anime-urilor in Romania
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce putem invata din anime-uri?
» despre anime
» Ultimul anime pe care l-ati vazut
» Primul anime vizionat
» Faze enervante din anime-uri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Anime~Manga :: Anime-
Mergi direct la: