Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Parere

In jos 
+2
Himiko-Den
Lucy
6 participanți
AutorMesaj
Lucy
Nyappy
Lucy


Mesaje : 110
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 31
Localizare : Japan :P

Parere Empty
MesajSubiect: Parere   Parere Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 12:49 pm

Ei bine,Elfen Lied este animeul meu preferat ^^ are o grafica superba iar personajele sunt OK :D si actiunea......no comment ^_^
Sus In jos
http://lov-anime4ever.go-forum.net/
Himiko-Den
Admin
Himiko-Den


Mesaje : 604
Data de înscriere : 31/10/2008
Varsta : 31
Localizare : N~Field.Alice Game

Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 3:16 pm

anime-ul e interesant, imi place faptul ca are ceva diferit de celelalte, actiunea are mai multa logica e mai complexa fata de actiunea altor anime-uri...apoi imi place mult si grafica personajelor in special a lui Lucy. Eu va zic ca e un anime interesat si pentru cei care nu l-au vazut inca il recomand
Sus In jos
https://candy-holic.forumgratuit.ro
Melancholy
"the Quiet Mind
Melancholy


Mesaje : 156
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : My head is in the clouds but where's the rest of my body?

Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 11:37 am

Elfen Lied a fost unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am vazut. La inceput mi s-a parut cam sadic, dar am fost atrasa de storyline care e relativ bun. Chestia cu mainile invizibile m-a atrs cel mai mult probabil, mi s-a parut o idee extraordinar de originala. Grafica aproape perfecta pentru gusturile mele, iar coloana sonora superba. Piesa Lilium este una dintre cele mai sublime melodii pe care le-am auzit. In general am o parre foarte buna despre el si l-as revedea cu placere in orice moment.

P.S. Ganditi-va ca prietena mea, care uraste animeurile bloody si nu asculta decat bluesuri deci este o fata foarte linistita, calma, pasnica etc etc a adorat acest anime pur si simplu and that is the proof of its awesomeness XD
Sus In jos
http://blinksora.deviantart.com/
Black~Page

Black~Page


Mesaje : 44
Data de înscriere : 12/11/2008
Varsta : 31
Localizare : In A Fucking Pathetic World

Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitimeMier Noi 12, 2008 11:52 pm

Elfen Lied.... E un anime perfect, grafica e superba iar plot-ul e unul dintre cele mai origiale pe care le poti intalni in studioul TVTokyo. Scenele bloody sunt unele dintre cele mai bune pe care le poti vedea la un anime. Iar ceea ce e really cool la Elfen Lied e faptul ca are un final deschis....te lasa sa-ti imaginezi ce vrei...yah si asta depinde si cat de sadic esti..XD, *ahem*
Anyway..E.L....e un anime pe care e un pacat sa-l rarezi...
Sus In jos
Nyu

Nyu


Mesaje : 67
Data de înscriere : 12/11/2008

Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitimeJoi Noi 13, 2008 9:11 pm

Elfen Lied...e un anime Genial are detoate..o.o".
Imi place foarte mult....Grafica,Op-ul si Ed-ul....sunt geniale.Un anime
bloody o combinatie geniala intre SF si Horror imi place mai ales de Lucy...u.u"
Sus In jos
CrazyDia

CrazyDia


Mesaje : 39
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Monkeys world chuu ^.^

Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitimeMier Dec 03, 2008 4:49 pm

Mi-a placut din primul episod.Zilele trecute am terminat si manga,am ramas total uimita.Mda..in manga sfarsitul e total diferit -_-'''.In fine,anime-ul mi-a placut foarte mult prin scenele bloody si agresive,ca sa numai zic violente.Intr-un fel sunt adepta acestui gen de anime pentru ca nu ma lasa sa dau pause sau sa ma ridic de pe scaun.
Trebuie sa recunosc ca atunci cand am vazut primul episod si cand a inceput Lucy sa-i masacreze pe aia pe acolo am ramas o.O si am zis: "that's it,I'm gonna see it".Mi-a palcut extrem de mult faza,la fel ca si celelalte,plus ca..personalitatea lui Lucy e interesanta.Imi place cum isi schimba personalitatea,din fata aceea dulce intr-o fata agresiva si violenta,gata sa omoare pe aproape oricine ii iese in cale.
Am avut parte de destula nuditate,sange,violenta,actiune,momente dramatice combinate cu romantism >.>,e un anime foarte bun.
Povestea a fost originala dupa parerea mea adica nu pra vezi asa ceva in toate anime-urile,mai rar sau chiar deloc.Personajele au fost complexe si foarte simpatice^^,la fel si coloana sonora.Opening-ul mi-a placut foarte mult,doar ca..am zis ca nu aud bine o.O cand am vazut ca nu e in japoneza,apoi am realizat ca e latina ceea ce mi s-a parut original.
In concluzie...recomand anime-ul oricui^^.
Sus In jos
http://aboutanime.info
Continut sponsorizat





Parere Empty
MesajSubiect: Re: Parere   Parere Icon_minitime

Sus In jos
 
Parere
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Parere
» Parere
» Parere
» Parere
» Parere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Anime~Manga :: Anime :: Elfen Lied-
Mergi direct la: