Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Do you believe in ghosts?

In jos 
+6
yume
Nyu
zuz@zuz3lor
Jagannath
Dark.Eyes
Miss Lullaby
10 participanți
AutorMesaj
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 11:54 am

So..credeti in fantome?
Eu de-asta am creat topicul asta,pentru ca prietenii mei se impart in doua jumatati egale.cei care cred si cei care nu cred...si eu sunt cumva in mijloc..

reiese de mai sus,chiar nu stiu ce sa cred..am auzit ca mortul bantuie pe pamant ca ramane blocat intre pamant si spatiu[cer] sau a murit neimpacat..mi se pare ca astia de religie evanghelica..in fine...

sper ca nu am exagerat..deci ce credeti?
Sus In jos
Dark.Eyes
Miss Independent
Dark.Eyes


Mesaje : 159
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : In your mind

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 4:35 pm

Stii cum se zice pana nu vezi nu crezi. Asta e si in cazul meu, pana o vad o fantoma in fata mea nu cred.
Exista atatea documentare care afirma existenta fantomelor, sunt unii oameni care spun ca au vazut fantome, dar nu ai de unde sa stii ca e si adevarat. >_<
Sus In jos
http://vivy-geo.hi5.com
Jagannath
Hybrid Truth
Jagannath


Mesaje : 120
Data de înscriere : 07/11/2008
Varsta : 32
Localizare : Mad Black Machine

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 7:00 pm

Well eu una nu cred ca exista fantome...spre deosebire de extraterestri acestea nu pot sa existe...
Nu cred nici in chestia cu Iadul si Raiul...una peste alta nimeni nu stie unde se duce spiritul unui om dupa ce acesta moare, nimeni nu stie daca exista Raiul sau Iadul, prin urmare...Toata chestia asta cu fantomele a fost inventata ca un fel de explicatie, zicand ca sufletele care nu pot merge nici in Iad nici in Rai sunt condamnate sa bantuie pe pamant pentru tot deauna -.-' pff x.x' si spiritele alea nu au alt ceva mai bun decat sa se ascunda dupa perdelele noastre si sa ne sperie si sa ne darame lucrurile prin casa nu?~.~'
pana nu vad cu ochii mei nici nu am sa cred
Iar emisiunile , pozele si toate celelalte nici nu mai e nevoie sa va spun eu ca sunt trucate.Totusi este oarecum 'amuzant' sa te uiti la ele,pentru ca desi stii ca nu exista uneori chiar reusesc sa te sperie XD.
Sus In jos
http://2rippedsweets.blogspot.com/
zuz@zuz3lor
tranquile butterfly
zuz@zuz3lor


Mesaje : 360
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : the limit of darkness and light

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 7:22 pm

deci yo nu cred in fantome chiar daka unii oameni zic ca exista sau mai stiu yo ce chestii d'astea dar cateodata imi e ptin teama mai ales daka ma uit noaptea la filme k fantome adika cui nu i-ar fi....in fine nu prea cred in fantome desi sunt putin mai mult supersitioasa Suspect


Ultima editare efectuata de catre zuz@zuz3lor in Mier Dec 03, 2008 4:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://maritza14.hi5.com
Nyu

Nyu


Mesaje : 67
Data de înscriere : 12/11/2008

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 9:10 pm

Well..cu cred in fantome Se spune ca sunt mai multe situatii in care spiritele celor morti “se intorc”. Astfel, s-a incetatenit ideea ca, de cele mai multe ori, o fac pentru a-si manifesta nemultumirea sau pentru a-i avertiza pe cei dragi asupra unui pericol. Mai este retinuta si situatia in care, dintr-un motiv sau altul, drumul lor catre lumea cealalta nu a fost parcurs pana la capat. Nu au ajuns, nici “dincolo”, insa nici in lumea celor vii nu se mai afla.
Misticii sunt de parere ca este vorba despre suflete prea legate de cele pamintesti, care nu reusesc sa se impace cu gindul ca au trecut intr-o alta dimensiune, in care nu mai au corp. Dezorientate, ele cauta sa revina si bintuie de o parte si de alta a granitei dintre cele doua lumi, pina isi vor intelege destinul. In fine, dar nu in ultimul rind, se mai vorbeste despre spiritele neimpacate, care doresc sa se razbune si nu isi gasesc linistea pina nu repara o nedreptate. In aceste conditii, sunt de inteles obiceiurile prin care se urmareste “imbunarea” spiritelor.
Sus In jos
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 10:25 am

Da..e adevarat,dar numai ca eu nu prea as vrea sa vad ca sa cred o.o

Si..cum ramane cu toate materialele pe care le-am vazut si cu oamenii care au dat interviu si au zis ca au vazut?... Embarassed
Sus In jos
yume
|tsubasa wa yume|
yume


Mesaje : 207
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : ~ somewhere in afterlife ~

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 1:53 pm

pai bu.Un to.Opik bvvV...

s.O....

orikt de doamne ajuta as fi sau mha rog nu pot sa spun c sunt o credincioasa intradevar ma rog la Dzeu dar recunosc nu frecventez mersul la bisererica si deaste nu pot sa zik k cred dar nici ca nu cerd ptr ca akum o luna ~ mi s-au intamplat niste chestii fff ciuydatee doar ca eu nu arat ca sunt speriata ci rad.......si sa iau totul in gluma desigur....qm m-am mutat recent casa nu e ink sfintit aso.O poate si asta ae o explicatie incepeau sa imi pice tot felul de lucruri pe unde eram eu se sprindea si se stingea becul mi se rupeau foile daca cadea o foaie de exemplu .... [nu i dadeam importanta dao inkolo o ridik mama] mha intorceam cu spatele sa mha uit la usua sau mha mai invart q scaunul sii foaia nu mai era jos ci pe pat.....jurr ca asa a fost si alte chestii de la un timp nu s-a mai intamplat nimik Doamne Ajuta........dar tot nu cred.....
Sus In jos
http://yo-rock.hi5.com
Egnirys Cimredopyh
Sacrifice ~
Egnirys Cimredopyh


Mesaje : 161
Data de înscriere : 01/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Labyrinth

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 7:56 pm

Mda z.z sunt eu cea care are prea multa logica si e prea realista, deci nu cred ca exista fantome n_n' I mean, vezi perdeua miscandu-se sau ti se intampla ceva ciudat imediat dai vina pe ceva supranaturla well eu nu sunt asa.
Fiecare are imaginatie, mai bogata sau nu, si imaginatie ne joaca des feste si ne putem imagina o multime de lucruri care de fapt nu exista. si mie mi s-au intamplat niste lucruri ciudate O_O' dar nu am incercat sa descopar ce s-a intamplat de fapt si nici nu am dat vina pe fantome, deci pentru mine nu exista u.u'
Sus In jos
http://endless-waltz.forumn.org/
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 8:20 pm

Da..si eu eram mai de partea "Nu-ului"..asa cum sunteti si voi..bine..m-am lamurit ce crede lumea in general ..tnx Question
concluzie: m-am uitat la prea multe filme de groaza =))


Ultima editare efectuata de catre Miss Lullaby in Dum Noi 16, 2008 9:23 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Yumi

Yumi


Mesaje : 109
Data de înscriere : 16/11/2008
Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti^^

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 8:54 pm

Prezenta spiritelor exista in realitate nu in imaginatia unora cum ar spune cei neimplicati,iar aceste spirite sunt persoane decedate care "se intorc intre cei vii" care nu i-si gasesc din diverse motive odihna sufletului pentru unii sint cunoscuti,rude iar pentru altii necunoscuti eu stiu ,persoane ce au locuit undeva candva...care doresc ceva de la noi si nu pot exprima,care au murit in imprejurari ciudate etc....exista tot felul de presupuneri unele sunt adevarate altele nu...o.o"...
Sus In jos
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 7:42 pm

Da,inteleg...dar vreau sa spun ca si mie mi s-au intamplat niste lucruri cat-de-cat ciudate..adica eu stau la casa cu o curte,si in spatele curtii e o casa in care a locuit un cuplu..ma rog...sot si sotie..si sotia a murit,iar sotul ne-a vandut noua terenul si ne-am facut casa asta,si ne-a mai ramas destula curte,iar in spate e casa aia asaaaaaa ciudata in care tinem lucruri vechi..
si intr-o zi mancam,si am vazut pe geamul de la bucatarie ca s-a miscat un copac din fata casei...m-am dus sa vad daca era ceva la radacina lui..si nu am vazut nimic..apoi...m-am asezat la loc pe scaun sau bancheta,ce-o fi aia,si m-am uitat pe geamul din stanga mea de data asta si am vazut alt copac[ un visin] care s-a miscat si el..adica cum ar fi a dat cineva cu pumnul in el[si nu are trunchi gros]...si m0am uitat repede sa vad daca era ceva langa el sau la radacina lui..si nu era nimic..dar doamne fereste,nu dau vina pe casa aiaa.a..

Si..nu stiu...chestia cu fantomele..sper sa nu existe tongue
Sus In jos
~JoKeR.sMiLe~

~JoKeR.sMiLe~


Mesaje : 12
Data de înscriere : 01/12/2008
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 11:43 pm

Io cred in fantome pt k sunt superstitioasa...Simt adesea k sunt urmarita knd sunt singura, dar e doar pentru ca eu imi inchipui k e cineva acolo, nu pentru ca chiar este....
Oricum, io zic k exista fantome...
Sus In jos
http://www.summer-camp.forumotion.net
Do me!

Do me!


Mesaje : 41
Data de înscriere : 04/11/2008
Varsta : 32
Localizare : under your desk :|

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 4:14 pm

Bineînțeles că există fantome, chiar ieri m-am întâlnit cu bunicul meu(e mort de vreo câțiva ani) și am fost la o bere și am depănat amintiri.

Serios acum, recunosc că exista multe "chestii" care nu pot fii explicate, dar de cele mai multe ori totul e în mintea noastră.S-au făcut multe experimente prin care s-a dovedit asta.
Sus In jos
http://rapeme.com
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 8:45 pm

Da...asta ma gandeam si eu dar totusi sunt multi care cred in fantome..si nu stiu ce sa mai cred
Sus In jos
Do me!

Do me!


Mesaje : 41
Data de înscriere : 04/11/2008
Varsta : 32
Localizare : under your desk :|

Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitimeMier Dec 03, 2008 11:42 pm

Miss Lullaby a scris:
Da...asta ma gandeam si eu dar totusi sunt multi care cred in fantome..si nu stiu ce sa mai cred

Îți spun eu că nu există, cu excepția prietenilor imaginari, eu sunt la fel de reali ca teza de mâine de la istorie.
Sus In jos
http://rapeme.com
Continut sponsorizat





Do you believe in ghosts? Empty
MesajSubiect: Re: Do you believe in ghosts?   Do you believe in ghosts? Icon_minitime

Sus In jos
 
Do you believe in ghosts?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Fun :: Cafenea-
Mergi direct la: