Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sinucidere

In jos 
+4
Jagannath
Miss Lullaby
Egnirys Cimredopyh
Himiko-Den
8 participanți
AutorMesaj
Himiko-Den
Admin
Himiko-Den


Mesaje : 604
Data de înscriere : 31/10/2008
Varsta : 31
Localizare : N~Field.Alice Game

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 1:53 pm

probabil k vi se pare..o chestie cam ciudata...
Dak vreodata ar fi sa vrei sa te sinucizi..care ti-ar fi motivul, cum ai face-o, ce te-ar indemna sa o faci? eu una probabil as face-o pt k as considera k viata nu mai are ce sa-mi ofere sau pt k m-as satura pana peste cap de a trai cu ideea k oricum voi fi uitata la un moment dat, din cauza suferintei din sufletul meu, agitatie, emotii, confuzie...
Unii chiar au motive.... voi credeti ca aveti unul?
Sus In jos
https://candy-holic.forumgratuit.ro
Egnirys Cimredopyh
Sacrifice ~
Egnirys Cimredopyh


Mesaje : 161
Data de înscriere : 01/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Labyrinth

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 10:24 pm

Eu am vrut de cateva ori sa ma sinucid =-=' si pana acum am incercat de doua ori >>' but well x.x i'm still here >_>
Cei care se sinucid, fac asta din cauza ca regreta unele lucruri care le-au facut, nu fac fata stresului sau cred ca toti au ceva cu ei si nimeni nu ii accepta. Totusi e un pacat destul de mare sa-ti iei tu viata.
Eu am invatat ceva >_> sa nu-mi mai pese. Adica, pana la urma toti o sa murim right? Atunci de ce sa ne zbatem atat pana ajungem sa ne sinucidem sau sa facem cine stie ce alte tampenii?
Anyway o_O acum nu mai sunt de acord cu sinuciderea. Persoanele care fac asta inseamna ca si-au pierdut incredrea in ei, in Dumnezeu [daca au avut-o] si in orice altceva. Exista si lucruri bune in viata, nu trebuie sa vedem tot timpul ce e rau la ea >_>' Cred ca am derivat putin de la subiect, or maybe not o_O'
Whateva', sinuciderea e o mare tampenie -.-'
Sus In jos
http://endless-waltz.forumn.org/
Himiko-Den
Admin
Himiko-Den


Mesaje : 604
Data de înscriere : 31/10/2008
Varsta : 31
Localizare : N~Field.Alice Game

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 10:36 pm

Yep~ si eu am vrut sa ma sinucid de cateva ori dar niciodata nu mi-a reusit...voriam sa fac asta pentru ca nimeni nu ma intelegea, nu aveam prieteni si toti ma considerau o ciudata cea ce ma enerva si ma enerveaza si acum. Dar m-am gandti mai bine si nu are rost sa te chinui pentru o prostie....chiar daca nici acum nu am prieteni si nimeni nu ma intelege am inceput sa nu mai imi pese >..>
Sus In jos
https://candy-holic.forumgratuit.ro
Miss Lullaby
Holy infant to Sakura
Miss Lullaby


Mesaje : 438
Data de înscriere : 03/11/2008
Localizare : where streets have no name.[namely Bucharest]..

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 10:46 pm

Mie mi se pare ciudata sinuciderea..si nu am incercat niciodata sa o fac..but..anyway..uneori ma gandesc la asta,adica destul de des..la oamenii care se sinucid si asa..ei nu au parte de o viata prea happy.[asta e logic]..si cred ca nu mai au ce exista pe planeta asta..asta nu e asa..fiecare avem un loc..but nah..
am auzit ca cei care se sinucid fac un mare pacat,si de aceea raman blocati intre pamant si spatiu[cer]..cu alte cuvinte..bantuie..[i hate these things X(]..mi se pare ca cei de religie evanghelica..


Ultima editare efectuata de catre Miss Lullaby in Joi Dec 04, 2008 7:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Jagannath
Hybrid Truth
Jagannath


Mesaje : 120
Data de înscriere : 07/11/2008
Varsta : 32
Localizare : Mad Black Machine

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 7:26 pm

Poate unii dintre voi ati avut momente in care ati fost atat de suparati / nervosi sau mai stiu eu ce incat ati zis ca ati vrea sa va sinucideti...sau poate ati avut prieteni sau cunostinte in situatia asta...
Eu una m-am alfat in abele situatii de cateva ori...

Spre exemplu...i-am aratat acum ceva timp mamei PVul de la Rocket Dive al lui hide, iar apoi i-am povestit despre cei care s-au sinucis atunci cand a murit hide...Mama m-a intrebat daca eu as face asa ceva...raspunsul meu a fost 'nu stiu'.Si tot acesta ar fi raspunsul meu si daca m-ar intreba cineva acum.Si este un raspuns sincer....poate ca acum as zice ca da sau ca nu...dar adevarul e ca habar nu am.Poate ca daca as fi intr-o situate foarte disperata as ajunge sa fac asta...nu stiu daca as fi facut ce au facut fanii lui hide...nu as stii decat daca as fi fost in locul lor...nu stiu daca m-as sinucide vreodata...
Dar totusi sinuciderea mi se pare o prostie...
Mi-au spus o gramada de cunostinte si prieteni pana acum ca ar vrea sa se sinucida din cauza au facut anumite greseli.Mie mi se pare o prostie...Viata e plina de greseli...pentru mine cel putin fiecare zi are macar o greseala....nu am nici o zi in care sa nu fac o greseala.Dar nu cred ca asta e un motiv sa ne sinucidem pentru ca dupa mine asta nu arata decat faptul ca suntem ff lasi.De greseli nu trebuie sa fugi, trebuie sa le indrepti.Daca te sinucizi ca sa scapi de ele te va ajuta cu ceva?nu cred x.x

Dar oricum, noi ne sinucidem chiar daca unii dintre noi nu isi dau seama.Ne sinucidem in fiecare zi, si ne omoram unii pe altii.Nu ma refer la sensul propiu.Ci la faptul ca ne omoram unii pe altii si ne sinucidem cu toata poluarea asta...
Dar asta e alt subiect si nu am de gand sa fac off topic
Sus In jos
http://2rippedsweets.blogspot.com/
yume
|tsubasa wa yume|
yume


Mesaje : 207
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : ~ somewhere in afterlife ~

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 2:56 pm

wo.Ow suicide...:)):))ce v\cuvant:))lol...adik nu prea exista in voc meu asa ceva totusi mi se pare o prostie sa te sinucizi vorba lui Jagannath-sama fugi de probleme /......dupa cateam vazut si am citit nu este exclus ca "Sinuciderea esste o poarta deschisa spre iad".....adik da zicem sa le dai o lectii celorlalti sa te sinucizii si sa fi mort 2 minute si apor sa fi resuscitat si sa rainvi maynbe ar fi o idee lo.Ol [am ajunge down...yep^-^ dar unii o fuk si ptr ca vor sa vada ce-i dinkolo de "pamant" asta e parerea mea nu neapart sa te sinucizi ptr ca ai probleme sau mha rog....
Sus In jos
http://yo-rock.hi5.com
CrazyDia

CrazyDia


Mesaje : 39
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Monkeys world chuu ^.^

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeMier Dec 03, 2008 8:04 pm

Ok deci...voi incepe sa vorbesc la general.Acum mi se pare sinuciderea o fuga de viata,o fuga de probleme,pur si simplu esti cea mai josnica si lasa persoana daca faci asa ceva.Nu e asa de greu sa stai si sa infrunti tot ce iti iese in cale,poti trece peste probleme usor adica esti puternic chiar daca tu nu stii asta.Orice om are vointa,are putere,incredere in el chiar daca e putina sau multa,tot exista.Cand vrei sa te sinucizi sau incerci,exista ceva care te opreste si acel lucru e ceea ce lasi in urma.In momentul ala se da o batalie in tine si spui: ce fac?ce am de gand? incepe sa iti apara in minte amintirile frumoase cu persoanele la care tii si pentru care ai face orice si aici ma refer la familie,prieteni si tu,si uite asa renunti,nu poti sa o faci.In subconstient stii ca ai un rost in viata,ca trebuie sa faci ceva,ca nu poti da cu piciorul asa de usor la tot ce-ai construit pana acum.
Cred ca incepeti sa va puneti intrebari cum ca de ce zic astea?Nu,nu aberez de la subiect,pur si simplu asta a fost ceea ce am simtit eu atunci cand am vrut sa ma sinucid.Am fost o lasa,dar in acelasi timp si o luptatoare pentru ca nu am cedat acelui gand sinucigas.Mi-am zis: "pentru ce sa o fac?are vreun un rost?sa imi distrug familia si prietenii?nu...voi sta si voi lupta,cand va veni timpul sa mor atunci voi muri,dar nu ma voi omora eu".Poate ca am vrut sa fug de acele probleme,poate ca ma saturasem,am ajuns in punctul limita unde eram lipsita de putere,de sprijin,imi lipsea vointa si speranta.
O singura persoana mi-a ridicat moralul si mi-a luat cu mana toate acele ganduri,si aceea a fost mama.Mama niciodata nu a stiut ca am vrut sa o fac si de fiecare data cand vorbesc cu ea despre acest subiect ramane uimita de faptul ca gandesc matur,ca nu gandesc ca ceilalti.Da,asta e parerea ei,dar nah...stiti si voi cum,din greselile proprii inveti.Atata timp cat nu treci prin nimic si "traiesti" in puf,nu esti om,nu ai habar ce inseamna viata.Experienta o capeti din greseli,din trairile proprii.La fel e si cu sinuciderea,e un lucru rau,dar pana nu ajungi sa vrei sa o faci,nu ai idee cum e,ce crezi si ce simti in momentul ala.
Sus In jos
http://aboutanime.info
Do me!

Do me!


Mesaje : 41
Data de înscriere : 04/11/2008
Varsta : 32
Localizare : under your desk :|

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeJoi Dec 04, 2008 12:02 am

Sinuciderea e scuzabilă doar atunci când viața iți este un un chin continuu și/sau când nu mai pe nimeni care să se întristeze când mori.Oricum eu cred că e o prostie să spui că sinuciderea e o prostie când tu ești de abia la începutul vieții.
Sus In jos
http://rapeme.com
ஐღ♥Misa Amaneஐღ
Insomnia~
ஐღ♥Misa Amaneஐღ


Mesaje : 19
Data de înscriere : 09/11/2008
Varsta : 27
Localizare : In you heart^^

Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitimeSam Dec 06, 2008 11:51 pm

Dupa parerea mea sinuciderea e buna doar atunci cand nu mai ai nici o cale de scapare...eu una nu cred ca am un motiv ff bine intemeiat ca sa ma omor.Daca as fi facut ceva ff rau sau as fi tradata..ranita..urata de toti prieteni mei,atunci as apela la aceasta optiune..dar daca nu am nici un motiv..nu fac asta doar de spectacol.Viata e un dar...nu poti sa faci ce vrei cu ea...pt ca e ca o minge de sticla...o scapi...shi o spargi...nu mai poate fi recuperata...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sinucidere Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere   Sinucidere Icon_minitime

Sus In jos
 
Sinucidere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Fun :: Despre Viata-
Mergi direct la: