Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Credeti ca Light a procedat corect?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Jagannath
Hybrid Truth
Jagannath


Mesaje : 120
Data de înscriere : 07/11/2008
Varsta : 32
Localizare : Mad Black Machine

Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 5:59 pm

Light sincer mi se pare un personaj dezgustator din mai multe motive x.x'.La inceput imi placea modul in care gandea deoarece era oarecum asemanator cu al meu.Dar apoi pur si simplu a inceput sa mi se faca sila cand il vedeam.Idea lui e idioata, penibila si nu in ultimul rand:imposibila.De ce?
E idioata si penibila pentru ca nu ar fi rezolvat nimic daca scapa de toti criminali.Adica, rly now, la ce bun?Daca toata lumea era buna and etc incercati sa va ganditi ca totul ar fi fost plictisitor.Nu poate sa existe numai bine pe lume.
Imposibila pentru ca nu avea cum sa faca asta chiar daca avea death note-ul.Poate reusea el cumva sa scape de toti criminalii din Japonia, dar cum avea sa faca cu ceilalti din tot restul lumii?Ii era imposibil chiar si cu ochii pe care ar fi putut sa ii ia de la Ryuk.Pe langa asta sunt multi criminali al caror nume nici nu il putea afla so asta e inca o dovada ca ideea lui e imposibila.
Si nu in ultimul rand:chiar daca ar fi reusit sa creeze lumea aceea a lui imaginara, odata si odata tot ar fi murit pentru ca Death Note-ul nu te face nemuritor x.x.Ce s-ar fi intamplat apoi?-.-
Sus In jos
http://2rippedsweets.blogspot.com/
Egnirys Cimredopyh
Sacrifice ~
Egnirys Cimredopyh


Mesaje : 161
Data de înscriere : 01/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Labyrinth

Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitimeMier Noi 12, 2008 5:45 pm

Pai mie nu mi se pare ca a procedat corect, chiar daca ii ucidea pe criminali, el ce era atunci? O.O' dorea o lume mai buna nu?
Ok poate ar fi reusit sa o faca, dar totusi devine cam obsedat de chestia asta cu ucisul criminarilor si astfel devine un personaj enervant.
Si oricum o lume mai buna nu era o lume fara criminali, cum o vedea el >_> A devenit mult prea justitiar si extrem de enervant.
Sus In jos
http://endless-waltz.forumn.org/
Nyappy

Nyappy


Mesaje : 9
Data de înscriere : 16/11/2008
Varsta : 29
Localizare : Japan

Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 7:08 pm

Oarecum a procedat bine.El intr-adevar tinea cu binele, aceasta este forma de dreptate pe care a ales-o.Totusi, vazand ca i se acorda atentie,ca e mai sus ca unii, cred ca a aparut acea superioritate, intr-un cuvant i s-a urcat la cap.
Sus In jos
Yumi

Yumi


Mesaje : 109
Data de înscriere : 16/11/2008
Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti^^

Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitimeDum Noi 23, 2008 5:00 pm

Pai mie nu mi se pare ca a procedat corect chiar daca si el la randul lui a devenit un criminal....dar totusi a devenit enervant cu obsesia lui..de a ucide...
Totusi pana la urma a ajut omenirii....o.o"
Sus In jos
CrazyDia

CrazyDia


Mesaje : 39
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Monkeys world chuu ^.^

Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitimeMier Dec 03, 2008 4:39 pm

La inceput mi s-a parut putin ticnita ideea lui de a omora o.O,dar apoi mi-am schimbat radical parerea,dupa ce a aparut Misa si a spus ca...cel care i-a omorat parintii a fost omorat de Light.In momentul ala am zis: "that's a good thing".Pe parcurs,el tot omora si omora si omora,dar la un moment dat a devenit destul de obsedanta ideea,plus ca...cealalta idee cu "I will be the new God" was pretty pshiho -_-''.C'mon...deja devi pshihopat cand incepi sa crezi asta,dar totusi...planurile lui au ramas la fel de lucide si strategice,fara pic de greseala.El se considera perfect,la fel ca si Misa care era in stare sa faca totul pentru el,chiar sa si moara.
Sus In jos
http://aboutanime.info
Continut sponsorizat





Credeti ca Light a procedat corect? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca Light a procedat corect?   Credeti ca Light a procedat corect? Icon_minitime

Sus In jos
 
Credeti ca Light a procedat corect?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Daca s-ar lupta Kurama cu Hiei cine credeti ca ar castiga?
» L vs Light

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Anime~Manga :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: