Candy Holic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Candy Holic

Ne-am mutat pe adresa http://monophobia-madnass.do-goo.net ne vedem acolo
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pareri

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Melancholy
"the Quiet Mind
Melancholy


Mesaje : 156
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : My head is in the clouds but where's the rest of my body?

Pareri Empty
MesajSubiect: Pareri   Pareri Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 12:00 pm

In primul rand, animeul e varza fata de manga. mangaul pe cuvant ca are absolut tot explicat. Prima data cand m-am uitat la anime (si atunci nu citisem un manga in viata mea) mi-a placut... dar spre final a devenit plictisitor si chiar a avut un sfarsit sec. Mai sec de atat nu se putea... I mean, da, stiu despre Ayumu cat despre mine, dar despre Copiii Spintecatori nu stiu nimic altceva ca trebuie salvati. Salvati de ce?

Whatever, pana si Grafica si soundtrackul sunt cam varza, in afara de White butterfly, Cocktail si inca vreo doua care mi-au placut mie... in rest varza....

Daca ar fi sa dau note: animeul - 6, manga - 9.50
Now really, mai ales ca a aparut un nou manga Spiral - Alive in care se pune mai mult accent pe Copiii Spintecatori... e destuld e bun si ala... dar nu se compara cu simplul manga Spiral care are actiune cat incape... si incape destula...
Sus In jos
http://blinksora.deviantart.com/
L0rY_p3r!k0l_PuBl!k

L0rY_p3r!k0l_PuBl!k


Mesaje : 62
Data de înscriere : 11/11/2008
Varsta : 29
Localizare : RiGht bEhInDe yoU >:) don't be scared:-j

Pareri Empty
MesajSubiect: Re: Pareri   Pareri Icon_minitimeMier Noi 12, 2008 8:50 pm

Mie Spiral mi-a placut foarte mult,ji mi-a fost ji foarte usor sa inteleg,chiar daca recunosc...e un anime pshihologic ji destul de greu dar o data ce intelegi ceva,cat de mic,intelegi totul;)
Este un fel de Animeu politist in prima parte cu Ayumu a dectetiv si Hyonno ca asistent(o echipa cam ciudata,nu?=)) ) care vor sa afle totul despre :The Blade Children,care omoara ca sa se salveze,pentru ca ei sunt blestemati.Adica ei credeau ca sunt blestemati.Oricum fiecare trebuia doar sa creada ca se poate salva si sa traiasca o viata normala,si totul ar fi fost...normal...dar sunt oricum unele chesti mai greu de explicat,de exemplu:de ce era Ayumu salvarea lor...e aici e putin mai greu de explicat...asa ca nu ma bag pentru ca nu vreau sa va incurc:D.
Oricum Spiral nu se poate numi un animeu greu de inteles,doar unul care te pune pe ganduri.Cel putin pe mine m-a pus,mai ales cu Irijii...(=Fericirea celor care cred,am reusit ji eu sa inteleg pe la final ce e cu ei:-D)
Sus In jos
http://lory2wanted.hi5.com
CrazyDia

CrazyDia


Mesaje : 39
Data de înscriere : 02/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Monkeys world chuu ^.^

Pareri Empty
MesajSubiect: Re: Pareri   Pareri Icon_minitimeJoi Dec 04, 2008 11:49 am

Un anime care mi-a placut enorm de mult.Inceputul a fost destul de ciudata dupa parerea mea adica cand am vazut-o pe tipa aia ca (,) cade,am ramas o.O,si totusi...m-am hotarat sa-l vad.
Cand a aparut Ayumu prin peisaj am crezut ca am ajuns in rai.M-a cucerit din prima clipa in care l-am vazut @_@.
Povestea este una interesanta,dar si complicata.Ca orice anime pshihologic,trebuie sa existe actiuni si personaje incurcate,care raman in mister.Pe tot parcursul anime-ului am trait cu speranta ca voi afla cine sunt Blade Children,dar nu a fost asa,am ramas dezamagita pentru ca nu s-a explicat absolut nimic.M-am gandit ca poate exista vreo continuare,am cautat,dar nah...si uite asa m-am apucat de citit si manga.Cum spunea si Melancholy,in manga actiune si povestea e cu mult mai buna si mai complexa,ceea ce face ca pana la urma sa se explice cine si ce sunt Blade Children si care este de fapt rolul lui Ayumu.
Sus In jos
http://aboutanime.info
Continut sponsorizat





Pareri Empty
MesajSubiect: Re: Pareri   Pareri Icon_minitime

Sus In jos
 
Pareri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pareri
» Pareri
» Pareri
» Pareri
» Pareri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Candy Holic :: Anime~Manga :: Anime :: Spiral-
Mergi direct la: